آموزش پرینت در اندروید

نویسنده: نگار قویدل
به راحتی و بدون نیاز به هیچ دستگاه خاصی و کابل رابطی می توانید از عکس ها و مستندات خود در سیستم عامل اندروید روی پرینتر وصل شده به کامپیوتر خود پرینت بگیرید...

آیا می دانستید خیلی راحت، بدون هیچ وسیله ای و حتی بدون وصل کردن هیچ کابلی به گوشی یا تبلت اندرویدی خود می توانید از عکس ها و فایل های PDF و مستندات دیگر خود پرینت تهیه کنید؟ اگر بدانید این کار چقدر ساده و کاربردی است تعجب خواهید کرد. اول از همه باید بدانید که هر نوع پرینتری داشته باشید چه قدیمی و چه جدید چه دارای WiFi چه فاقد آن همه و همه در این روش پرینت کار می کنند.

android-printing

1. نرم افزار گوگل کروم را روی کامپیوتری که پرینتر به آن وصل است و یا به پرینتر در شبکه دسترسی دارد باز کنید. در بالا و سمت راست کروم روی علامت سه نقطه کلیک کنید و وارد Setting شوید.

Android Printing Chrome

2. در پایین ترین قسمت Setting روی Advanced کلیک کنید و باز به پایین بیایید تا به Printing برسید. روی آن کلیک کنید.

Google-Chrome-Cloud-Print

3. در فرم ظاهر شده روی Manage Cloud Print Devices کلیک کنید.

/Chrome-Manage-Cloud-Printers

4. روی دکه Add Printer اضافه کنید تا لیست پرینتر های قابل دسترس نشان داده شوند. تیک پرینتر هایی که می خواهید در دستگاهتان نمایش داده شود را بگذارید و آن را تایید کنید.

Chrome-Add-Cloud-Printer

Chrome-Printers

حالا شما پرینتر های خود را در حساب کاربری گوگل خود در همه جا خواهید داشت و هر جا که در گوگل بخواهید عملیات پرینت انجام دهید این پرینتر ها را خواهید دید.

نکته بسیار مهم که باید حتماً توجه کنید این است که شما هم در کامپیوتر و در مرورگر گوگل کروم و هم در اندروید و در اکانت ها (حساب کاربری) باید در یک اکانت گوگل وارد شده باشید. اگر اکانت گوگل ندارید در این مطلب آموزش داده شده است که چگونه حساب کاربری گوگل بسازید. 

پرینت فایل ها در اندروید

حال نوبت اندروید رسید در گوشی یا تبلت خود نرم افزار Google Cloud Print را نصب کنید. این برنامه در ایران تحریم شده است و با گوگل پلی استور نمی توان آن را نصب کرد ولی در کافه بازار می توانید آن را دانلود و نصب کنید.

دانلود برنامه Google Cloud Print از گوگل پلی استور دانلود برنامه Google Cloud Print در کافه بازار

در هر جای سیستم عامل اندروید که باشید می توانید منو را انتخاب کرده و دستور پرینت را بزنید. به عنوان مثال در گالری و جایی که دارید عکس ها را می بینید می توانید منو را انتخاب کرده و گزینه Print را انتخاب کنید. در این صورت لیست پرینتر های شما نمایش داده می شود.

Google-Cloud-Print-Gallery

در همه جای سیستم عامل اندروید از جمله داخل مرورگر، فایل های PDF، فایل های آفیس مانند DOCX و عکس ها می توانید دقیقاً مانند عکس فوق در منو ها دنبال عبارت Print بگردید و پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در همین زمینه بخوانید

نظرات شما

اگر قبلاً در آموزچه ثبت نام کرده اید با استفاده از این لینک وارد سایت شوید؛ در غیر این صورت با تکمیل فرم زیر و ثبت نظر از این پس با آدرس ایمیل و کلمه عبور انتخابی می توانید در سایت نظر دهید.

نظر خود را وارد کنید.

نظر خود را وارد کنید.

استفاده از خدمات سایت منوط به رعایت قوانین سایت است.