آیا تراشیدن مو به رشد مو کمک می کند؟

نویسنده: لیلی حسنی
بسیاری از خانم ها شنیده اند که تراشیدن مو با تیغ می تواند به رشد موها کمک کند. در این مطلب از زبان متخصصین پوست و مو جواب این سوال را خواهیم داد که آیا زدن مو ها به پرپشتی، رنگ مو، و یا رشد آن تاثیر گذار است یا خیر...

حتماً شما هم شنیده اید که تراشیدن موها می تواند به رشد مو و پرپشتی مو کمک کند. حتی در مواردی گفته می شود ضخامت مو و تیرگی مو ها هم می تواند با تیغ زدن به مو ها بهتر شود. جواب این سوال را دکتر لارنس گیبسن فوق تخصص پوست و مو و زیبایی از کلینیک مایو در این مطلب بخوانید.

Girl-Shave-Her-Head

دکتر لارنس گیبسن در جواب با این سوال می گوید.

تراشیدن مو ها در ضخامت، رنگ و یا رشد انها تاثیری ندارد. در هنگام تراشیدن مو ها به دلیل اینکه نوک آنها به صورت تیز در می آید که به نظر می رسد رشد آن بیشتر شده و یا خشن تر و کلفت تر و حتی تیره تر شده اند.

وی می افزاید اتفاقاً اگر پس از تراشیدن موهای خود احساس می کنید رشد موهای زائد شما بیشتر شده، احتمال وجود عارضه ای از یک بیماری است و ممکن است علایمی از یک بیماری پوستی باشد که بهتر است در این خصوص با پزشک مشورت شود.

در حالت کلی باید گفت که هیچ دلیلی برای تراشیدن موها وجود ندارد. اگر می خواهید برای همدردی با بیماران سرطانی موهای خود را بتراشید که کار پسندیده ای است. ولی در موارد دیگر باید گفت این کار برای شما هیچ سودی نخواهد داشت.

آیا تراشیدن موی سر کودک مفید است؟

علاوه بر خانم ها این نظر در مورد کودکان هم گفته شده است. و حتی برخی از آقایان برای اینکه ریش های آنها زودتر رشد کنند سعی می کنند در نوجوانی صورت خود را بتراشند. اما نظر متخصص پوست در مورد آنها هم همانطور است که در بالا گفته شد. متاسفانه تراشیدن مو هیچ تاثیر مثبتی روی رشد و ضخامت موهای شما و کودک دلبندتان ندارد.

نکته بسیار مهم این است که پوست موی نوزادان بسیار بسیار حساس است و به هیچ عنوان سعی نکنید موهای کودک بی گناه خود را بتراشید. این کار خطرات جدی بر سلامت پوست کودک شما دارد.

در همین زمینه بخوانید

نظرات شما

اگر قبلاً در آموزچه ثبت نام کرده اید با استفاده از این لینک وارد سایت شوید؛ در غیر این صورت با تکمیل فرم زیر و ثبت نظر از این پس با آدرس ایمیل و کلمه عبور انتخابی می توانید در سایت نظر دهید.

نظر خود را وارد کنید.

نظر خود را وارد کنید.

استفاده از خدمات سایت منوط به رعایت قوانین سایت است.