ایده های خلاقانه برای عکس های اینستاگرام

نویسنده: نگار قویدل
با استفاده از نکات ساده و ایده های خلاقانه می توانید عکس های بسیار زیبا و حرفه ای بگیرید و آنها را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید...

با استفاده از ایده های خلاقانه می توانید عکس هایی بگیرید که حتی در آتلیه های مجهز هم نمی توانید آنها را داشته باشید.

کافی است یک مقدار خلاقیت به خرج دهید. ایده های خلاقانه از تجهیزات گرانقیمت عکاسی بسیار با ارزش ترند.

1. نقطه دید خود را عوض کنید

همیشه نباید مانند دیگران به سوژه ها نگاه کنید. سعی کنید این بار از یک زاویه دیگری به سوژه بنگرید. POV یا نقطه نگاه نقش بسیار مهمی در زیبایی و حرفه ای جلوه کردن عکس دارد. مانند عکس زیر که شما همیشه عادت دارید یک فرد را از مقابل یا حد اکثر از پشت سر ببینید.

ایده های عکاسی

2. از پشت صحنه عکس بگیرید

گاهی اوقات پشت صحنه برای بیننده جذابیت بیشتری دارد تا خود سوژه. هر از گاهی عکس هایی از پشت صحنه در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

3. نقل و قول خوب

اگر دست خط خوبی دارید گاهی روی کاغذ یا جای دیگر خطاطی کنید و از آن عکس بگیرید. اگر دست خط خوبی ندارید از کپشن خوب برای عکس هایتان بهره بگیرید.

4. لباس رنگی رنگی

اگر لباس، کفش یا چیز جدیدی خریده اید، می تواند برای دیگران هم جذاب باشد. از کاربرد رنگ در عکاسی غافل نشوید. رنگ های جذاب می تواند دل خیلی ها را ببرد.

5. کلاژ

کلاژ یعنی قراردادن چند عکس در یک فریم یا قاب عکاسی. با استفاده از نرم افزار های ساده و اخیراً توسط خود نرم افزار اینستاگرام می توانید کلاژ های زیبایی را ایجاد کنید.

6. اشتراک عکس مجدد

آیا می دانستید که عکسی که قبلاً به اشتراک گذاشتید را می توانید با کلیک روی Repost مجدد به اشتراک بگذارید. عکس های قدیمی خود را که خیلی از آنها استقبال شده است را به این روش دوباره به اشتراک بگذارید.

 

در همین زمینه بخوانید

  • اصول ترکیب بندی در عکاسی

    اصول ترکیب بندی در عکاسی

    عکس هایی که میگیریم در صورتی که ترکیب بندی اصولی و مناسبی نداشته باشد عملاً نمی تواند تاثیر گذار باش ...

نظرات شما

اگر قبلاً در آموزچه ثبت نام کرده اید با استفاده از این لینک وارد سایت شوید؛ در غیر این صورت با تکمیل فرم زیر و ثبت نظر از این پس با آدرس ایمیل و کلمه عبور انتخابی می توانید در سایت نظر دهید.

نظر خود را وارد کنید.

نظر خود را وارد کنید.

استفاده از خدمات سایت منوط به رعایت قوانین سایت است.

  • nasrin baramakeh
    nasrin baramakeh:

    خوب